Konsekracja kościoła w Częstochowie

27 kwietnia 2013 roku miała miejsce Uroczystość Konsekracji kościoła w Częstochowie. Poświęcenia dokonał Ks. Arcybiskup Wacław Depo – Metropolita Częstochowy.

Po 18 latach budowy – wysiłku, pracy, trudu, ofiar materialnych, cierpień i modlitwy możemy cieszyć się piękną świątynią, która jest dumą wszystkich Parafian. Jak podkreślił Ks. Proboszcz Ryszard Umański – „widać w tych murach gorliwość kapłańską, solidarność ludzkich serc, gotowych do współpracy i poświęcenia. Zbudowana jest z ofiarności wielu parafian. Świątynia ta wzniesiona jest także z troski, zapału i mądrości architektów, budowniczych i projektantów”

Uroczystość poprzedziła nowenna, w której uczestnicząc wierni pragnęli dobrze przygotować się na to wspaniałe duchowe przeżycie. We wszystkich etapach przygotowań do Konsekracji, zarówno tym materialnym jak i duchowym, aktywnie uczestniczyli Bracia Rycerze Kolumba z Rady nr 14955.

Na uroczystości poświęcenia kościoła byli obecni także Bracia z innych Rad wraz z Delegatem Rejonowym. Swoją obecnością uświetnili uroczystość Bracia ze Starachowic i Rudy Śląskiej będący członkami Korpusu Reprezentacyjnego Stopnia Patriotycznego.

Niedziela 28 kwietnia 2013 była dniem radości i dziękczynienia za Konsekrację świątyni. Na wszystkich Mszach świętych dziękowano Dobremu Bogu za tę Łaskę, a w godzinach popołudniowych odbył się parafialny festyn. Dzień zakończył się wspaniałym koncertem pieśni maryjnych w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”.