Prasa o Rycerzach Kolumba

"Łuczniki" pojadą do Afryki400 maszyn do szycia zebrali od darczyńców z całej Polski Rycerze Kolumba z Radomia. Teraz organizują koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na transport maszyn do misji katolickiej w Zambii. Popularne przed laty "łuczniki" trafią do afrykańskich rodzin.
 

Koncert charytatywny z udziałem Ryszarda Rynkowskiego zaplanowano na 27 lutego. W trakcie imprezy zostanie też przeprowadzona licytacja przedmiotów przekazanych przez znanych radomian. Na spotkanie zaproszono misjonarkę, która od wielu lat pracuje w Afryce.

Rycerze Kolumba zbierali maszyny do szycia w ramach akcji "Łuczniki dla Afryki". Hasło nawiązuje do nazwy popularnej maszyny do szycia, produkowanej w zakładach w Radomiu, która jeszcze niedawno była obecna w wielu polskich domach. Odzew na apel organizatorów o przekazywanie niepotrzebnego sprzętu do szycia był bardzo duży. Do Radomia trafiły maszyny do szycia od mieszkańców wielu miast. Według misjonarzy z katolickich misji w Afryce jedna taka maszyna może dać utrzymanie całej afrykańskiej rodzinie.

Jak powiedział kanclerz Rady Radomskiej Rycerzy Kolumba, Maciej Zwierzyński dochód z koncertu zostanie przeznaczony na serwis maszyn i ich transport do Afryki. Na ten cel Rycerze Kolumba przeznaczyli także pieniądze uzyskane z organizacji balu charytatywnego, który niedawno odbył się w Radomiu. Rycerze szukają także sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć ich akcję.

Maszyny zostały oddane do fachowego przeglądu, bo prawie każda wymaga konserwacji lub naprawy. Wraz z nimi do Zambii zostaną też wysłane części zamienne oraz tkaniny i nici.