Światowy Dzień Młodzieży

Koncert dobroczynny w Radomiu

W sobotę 14 lutego 2015 roku w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Radomiu, Rada nr 14004 zorganizowała Koncert dobroczynny. Celem koncertu była zbiórka funduszy na przyjazd ubogiej młodzieży z Kresów Wschodnich na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w lipcu 2016 r.

Gwiazdą koncertu był zespół "Stare Dobre Małżeństwo". Na koncert przybyli: przedstawiciele władz Radomia, duchowieństwo, sponsorzy oraz pełna sala fanów zespołu SDM, dla których nieobce jest również niesienie pomocy bliźniemu.

Koncert rozpoczął się od licytacji cennych przedmiotów przekazanych przez różne instytucje Radomia i ludzi dobrej woli, oraz sprzedaży cegiełek - losów wśród publiczności, by następnie wsłuchać się w przepiękną śpiewaną poezję głównej gwiazdy koncertu.

Po dwóch godzinach i kilku "bisach", członkowie zespołu wyszli do publiczności rozdając autografy, podpisując nabywane podczas występu płyty i pozując wspólnie do zdjęć.
W związku z przypadającym "dniem zakochanych", bracia przygotowali 150 czerwonych róż, by każdy mężczyzna mógł w tym dniu podarować kwiat swojej wybrance.

Bracia z Rady 14004 pragną serdecznie podziękować zespołowi "Stare Dobre Małżeństwo" za wspaniały koncert. Sponsorom, ofiarodawcom, publiczności za bardzo liczne przybycie, ofiarność w licytacji i zakup cegiełek oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy jego organizacji. Dziękujemy za słowa uznania i podziękowania kierowane pod naszym adresem przez gości. Mamy pewność, że ten koncert dał szansę przyjazdu do Polski kilkunastu młodym ludziom, być może naszym rodakom. Da im okazję do modlitwy z milionami rówieśników z całego świata. Stworzy im okazję zobaczyć Papieża, Polskę i Polaków.


Tekst i foto - br. Robert Topór