Spotkanie Rady Stanowej w Sandomierzu

W dniach 4 -5 lipca 2020 roku w Sandomierzu miało miejsce kolejne Organizacyjne Spotkanie Rady Stanowej Jurysdykcji Polskiej, przedstawicieli Rady Najwyższej i Delegatów Rejonowych wraz z rodzinami.

Czytaj więcej...

Prace porządkowe rycerzy

W sobotę 5 lipca 2020 roku, w odpowiedzi na prośbę Kapelana Rady, Rycerze Kolumba z Rady 16405 w Brodnicy wykonali prace porządkowe przy kościele parafialnym.

Czytaj więcej...

V Nocna pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

350 dzielnych Pań nocą z 27/28 czerwca 2020 roku przebyło 26 kilometrową drogę pielgrzymowania w modlitwie i ze śpiewem niosąc do Najlepszej Matki osobiste intencje. Pielgrzymkę, jako co roku, zorganizowali i nadzorowali bracia Rycerze Kolumba z Rady 14004 działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Czytaj więcej...

Instalacja Funkcjonariuszy w rzeszowskich Radach

Wprowadzenie Funkcjonariuszy na prośbę Delegata Rejonu 7, brata Jana Pokrywki, przeprowadził ks. bp dr Jan Wątroba – Ordynariusz diecezji  rzeszowskiej, brat Rady 15268.

Czytaj więcej...

Matka Boża w Zaleszanach

Matka Boża w ikonie Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przebywała w naszej parafii przez dwie doby, które wypełnione były modlitwą i czuwaniem. W czasie peregrynacji odprawionych zostało pięć mszy świętych, a czuwania były rozłożone w ciągu całego dnia, tak aby umożliwić wszystkim modlitwę w intencji prześladowanych. Modliliśmy się rozważając Tajemnice Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Stacje Drogi Krzyżowej za prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...