Nagroda Viventi Caritate 2017 dla Rycerzy Kolumba w Polsce

Ks. Biskup Henryk Tomasik ogłosił laureata tegorocznej nagrody Viventi Caritate, którym zostali Rycerze Kolumba w Polsce.

Czytaj więcej...

IX Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach

W dniach 18-19 listopada 2017 w Starachowicach odbędą się Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach. Zawody odbędą się w Hotelu Senator***Konferencje & SPA.

Czytaj więcej...

Zbiórka nakrętek w Rudzie Śląskiej

Rycerze Kolumba z rady nr 15649 w Rudzie Śląskiej, zaangażowali się w zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Łukasza i Bartka Jaszczur, dwóch braci z Bytomia, którzy urodzili się z głęboką niepełnosprawnością, nie widzą, nie słyszą i poruszają się na wózkach.

Czytaj więcej...

Pamięci śp. Brata Tadeusza Siwca

8 października 2017 r. w kaplicy pw. św. Franciszka w Łazach (parafia Borzęcin Górny) odbyła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. odpustowa. Przewodniczył jej ks. Daniel Świątek, koncelebransami byli: ks. prałat Czesław Paszyński i ks. Piotr Boraca.

Czytaj więcej...

Kard. Dziwisz poświęcił popiersie Jana Pawła II

16 października 2017 roku, w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 1. rocznicę poświęcenia krakowskiego sanktuarium Jana Pawła II kardynał Dziwisz odprawił uroczystą mszę św. zakończoną błogosławieństwem popiersia świętego papieża. Jest to symboliczny dar Rycerzy Kolumba, którzy w Waszyngtonie prowadzą Narodowe Sanktuarium Jana Pawła II. Rzeźba wskazuje na duchową łączność między Sanktuarium działającym w stolicy USA i krakowskim Centrum.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie funkcjonariuszy na urząd w Radzie nr 16385

W dniu 24 września 2017 r. Rada Rycerzy Kolumba nr 16385 im, Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu świętowała uroczystość wprowadzenie na urząd funkcjonariuszy, którzy w nowo rozpoczętym roku bratnim będą kierować radą.

Czytaj więcej...

"Różaniec do Granic" z lubaczowskimi rycerzami

W sobotę 7 października 2017 roku, została zorganizowana akcja "Różaniec do Granic" na trasie: Łukawiec-Majdan-Lipowiecki, z udziałem Rycerzy Kolumba z rady 16380 Lubaczów.

Czytaj więcej...

Relikwie św. Faustyny dla borzęcińskiej parafii

16 września 2017 r. rycerze Kolumba z Rady nr 16727 uczestniczyli w parafialnej pielgrzymce z Borzęcina Dolnego do Łagiewnik.

Czytaj więcej...

Marsz dla życia w Grybowie

W niedzielę, 8 października 2017 roku, bracia Rycerze z Rejonu 8 wraz z Kapelanem Rady nr 16100, ks. prałatem Zbigniewem Guzym oraz Kustoszem Rejonowym, bratem Janem Oleksym wzięli udział w Marszu dla życia w Grybowie.

Czytaj więcej...