Odpust w Wodzisławiu Śląskim

11 sierpnia 2019 r. wspólnota parafialna w Wodzisławiu Śląskim przeżywała uroczystość odpustową dla uczczenia św. Wawrzyńca - diakona i męczennika oraz patrona ubogich, piekarzy, kucharzy i bibliotekarzy.

Czytaj więcej...

Różaniec na Żakówce

W tym roku, już po raz piąty, wspólna modlitwa Różańcowa na Żakówce w Kamionce Wielkiej zgromadziła wielu wiernych, zwłaszcza tych związanych z szerzeniem oraz dawaniem własnych świadectw o uzyskanej wolności poprzez trzeźwe życie.

Czytaj więcej...

XVI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z Tarnowa do Skrzyszowa

3 sierpnia 2019 roku, w pierwszą sobotę sierpnia, miesiąca trzeźwości, odbył się kolejny, w tym roku XVI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z Tarnowa do Skrzyszowa.

Czytaj więcej...

Rodzinny grill Rycerzy z Gorzyc

Można powiedzieć, że dobrą tradycją stało się wspólne grillowanie rodzin gorzyckich Rycerzy.

Czytaj więcej...

Rycerze przed obliczem Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie

W niedzielę, 21 lipca 2019 roku, przedstawiciele Rycerzy Kolumba wzięli udział w uroczystej Sumie za Ojczyznę, na zakończenie Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Śląskiej Fatimy

W niedzielę 14 lipca 2019 r. Rycerze Kolumba z Archidiecezji Katowickiej pielgrzymowali do najstarszego w Polsce Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej - zwanego Śląską Fatimą.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie Oficerów w Sędziszowie Małopolskim

17 czerwca 2019 roku w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim odbyła się ceremonia wprowadzenia na urząd Funkcjonariuszy.

Czytaj więcej...

Uroczyste wprowadzenie na urząd Funkcjonariuszy rady 14004

W niedzielę 14 lipca 2019 w czasie Mszy św., bracia Rycerze Kolumba z rady 14004 z Radomia wraz z rodzinami modlili się w intencji braci Oficerów. Wspólnie w modlitwie dziękowaliśmy za miniony rok bratni powierzając Bogu braci Funkcjonariuszy, którym Rada powierzyła w roku bratnim 2019/2020 kierowanie jej działaniem.

Czytaj więcej...

Relikwii Świętych Małżonków w Zaleszanach

13 lipca 2019 roku - Dzień Męża i Żony w Zaleszanach był połączony z wprowadzeniem relikwii Świętych Małżonków Ludwika i Zelii Martin - patronów tego święta.

Czytaj więcej...

Krew dla Gabrysia

14 lipca 2019 roku Rycerze Kolumba z brodnickiej Rady nr 16405 im. Jezusa Miłosiernego, zorganizowali zbiórkę krwi w mobilnym ambulansie dla chorego na białaczkę małego Gabrysia.

Czytaj więcej...