Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów

W dniach 24-25 listopada 2018 w Starachowicach odbyły się Szachowe Mistrzostwa Polski Ministrantów. Organizatorem mistrzostw była parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Katolicki Klub Szachowy Gambit oraz Rada Rycerzy Kolumba w Starachowicach nr 14023.

Czytaj więcej...

Litwa

Rycerze Kolumba Rady 16405 z Brodnicy im. Jezusa Miłosiernego , zorganizowali pomoc dla Hospicjum Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego. 

Czytaj więcej...

Wystawa

Rycerze Kolumba z Brodnickiej rady 16405 zorganizowali wystawę w kościele pod tytułem „Jestem Człowiekiem od Poczęcia” Wystawa ma na celu uświadomienie przede wszystkim młodym ludziom że dziecko poczęte to już człowiek. Wystawa pokazuje etapy rozwoju płodu w poszczególnych tygodniach i miesiącach aż do narodzin dziecka. Wystawę można oglądać od 15 listopada do świąt Bożego narodzenia.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Rycerze z Rady 16038 Głogów Małopolski z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali dla dzieci rycerzy konkurs plastyczny nawjazujacych do słów sw.Jana Pawła ll „To jest moja Matka,ta ziemia! To jest moja Matka,ta Ojczyzna!

Czytaj więcej...

Dzień skupienia dla Rycerzy i kandydatów w Sieradzu

W sobotnie popołudnie, 24 listopada 2018 roku, Rycerze Kolumba Rady 16709 zgromadzili się w kaplicy Bożego Miłosierdzia przy parafii NSJ w Sieradzu.

Czytaj więcej...

Rada Rycerzy Kolumba nr 16727 z nowym sztandarem

11 listopada 2018 roku Rycerze Kolumba z Rady nr 16727 w Szczepanowie uczestniczyli w obchodach Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas mszy św. w intencji Ojczyznę jej kapelan, ks. prałat Władysław Pasiut dokonał uroczystego poświęcenia sztandaru.

Czytaj więcej...

Obchody 100-lecia

Rycerze Kolumba z Okrągłego Stołu działającego przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie właczyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Czytaj więcej...

Wzajemne wsparcie

18 listopada 2018, przy okazji Światowego Dnia Ubogiego, Rycerze Kolumba, którzy od  lutego 2018 roku, tworzą Parafialny Okrągły Stół przy parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie wraz z Parafialną Caritas po zakończonych Mszach Świętych rozprowadzali ,,Chlebki Miłosierdzia’’. Odpowiedzieli tym samym na apel papieża Franciszka, który zachęca nas do spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce i wołają o pomoc, naszą solidarność z ludźmi ubogimi.

Czytaj więcej...

Rada 1609 na Forum Tato.net

17 listopada 2018 roku w Warszawie po raz 10 odbyło się międzynarodowe forum Tato.net

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności w Tychach

W niedzielę 18 listopada 2018 roku rycerze z Rady 14983 z Tychów po raz kolejny zorganizowali zbiórkę żywności o długim okresie przechowywania. W kościele p.w. św. Krzyża przed wejściem wystawiono duże kosze do których wierni mogli składać przyniesione datki.

Czytaj więcej...