Rodzinna Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce zaprasza Rycerzy Kolumba wraz z Rodzinami na Rodzinną Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka odbędzie się w dniach 8-9 października. Chętnych zapraszamy do rejestracji.

Czytaj więcej...

ORLA STRAŻ – wystawa w Chojnicach

 Od 20 sierpnia zapraszamy na chojnicki Stary Rynek na wystawę poświęconą działalności Fundacji Orla Straż. Misją organizacji założonej przez byłych żołnierzy jest pomoc ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie. W sposób szczególny wspiera ona chrześcijańskie rodziny, które straciły bliskich, dom oraz dorobek całego życia w wyniku najazdu terrorystów z ISIS. Fundacja stara się pomóc swoim podopiecznym w powrocie do życia, jakie wiedli przed wojną wywołaną przez islamskich fundamentalistów. Główne działania ...

 

Czytaj więcej...

Słowo Delegata Stanowego na wrzesień

Zacni Bracia Rycerze

Kończy się czas wakacji i rozpoczyna wrzesień. To odpowiednia pora aby jeszcze intensywniej zaangażować się we wdrażanie Programu Odnowy Parafii i Rodziny. Naszą rycerską odpowiedzią na kryzys spowodowany pandemią i ograniczoną dostępnością do uczestniczenia w Eucharystii powinno być zaproponowanie kreatywnych działań, które pomogą doprowadzić do powrotu parafian do Kościoła, pogłębiać więzi rodzinne i przybliżać do Boga.

Czytaj więcej...