13 lipca - Dzień Męża i Żony

W dzisiejszych czasach, gdy jest tak wiele rozwodów, święto takie jest bardzo potrzebne i dlatego pomysł na Dzień Męża i Żony. Święta, z którym utożsamiać się będą małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej wytrwać do końca życia.

Czytaj więcej...

Uroczystości Fatimskie w Miejscu Piastowym

7 lipca 2018 roku w Sanktuarium Zgromadzenia Braci Michalitów w Miejscu Piastowym, odbyły się uroczystości fatimskie.

Czytaj więcej...

Piknik rycerski

W niedzielę 8 lipca 2018 roku, brodniccy Rycerze Kolumba z rad 16405 i 15520, zorganizowali wspólny piknik rycerski, na który zostali zaproszeni rycerze z rejonu oraz "Domowy Kościół". W pikniku uczestniczyło ok. 130 osób.

Czytaj więcej...

Rycerze Kolumba zapraszają na Air Show

Rycerze Kolumba z Radomia serdecznie zapraszają wszystkich Braci wraz z rodzinami na największe w Polsce pokazy lotnicze oraz statyczną wystawę sprzętu wojskowego AIR SHOW 2018.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Rycerzy Kolumba do Sanktuarium w Tuchowie

1 lipca 2018 roku Rycerze Kolumba diecezji tarnowskiej wraz z rodzinami wzięli udział w Pielgrzymce patriotycznej do Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej, która odbyła się w ramach Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Pielgrzymka odbywała się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 125-tą rocznicę przybycia redemptorystów do Tuchowa.

Czytaj więcej...

Pomoc rycerzy dla Domu Opieki Społecznej

Rycerze Kolumba Rady 16380 pomagają przy koszeniu trawy i porządkowaniu krzewów dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Pomalowali Kościół

Rycerze Kolumba z rady 16380 z Lubaczowa pomagają przy odnawianiu ścian w kościele parafialnym św. Stanisława w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Rycerski dzień skupienia 2018 w Ciężkowicach

Ostatnia niedziela czerwca, to już tradycyjnie, w Radzie Lokalnej nr 16100 spotkanie w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Bracia Rycerze przybywają do Ciężkowic aby prócz licznych inicjatyw, w które się angażują, spędzić wspólnie czas w skupieniu, na modlitwie oraz dyskusjach dotyczących bieżących spraw, zarówno tych odnoszących się do samego funkcjonowania Rady jak i prywatnych przeżyć oraz rozważań. Jest to piękny czas owocujący lepszym zrozumieniem, zacieśnieniem więzi pomiędzy wszystkimi braćmi, a także okazją do ustalenia wspólnych celów na nadchodzący rok bratni.

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa Rycerzy Kolumba w Wał Rudzie

18 czerwca 2018 roku Rycerze Kolumba Rejonu nr 8 i delegaci Rad Lokalnych Rejonu, uczestniczyli, a jednocześnie byli prowadzącymi, Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa Bł. Karoliny Kózka w miejscowości Wał Ruda k. Zabawy.

Czytaj więcej...

Zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce

24 czerwca 2018 roku w Zakopanem, podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. Świętego Krzyża, nastąpiło zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Eucharystię odprawił i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Czytaj więcej...