Tydzień Maryjny w bazylice katedralnej

W dniach od 8 do 15 września 2020 r., do bazyliki katedralnej w Tarnowie - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, w ramach uroczystych obchodów Tygodnia Maryjnego przybywały zaproszone grupy oraz parafie. Codziennie po Mszy Św. o godz. 18 uczestnicy nabożeństwa brali udział w procesji wokół bazyliki na czele której tarnowską Pietę nosili bracia Rycerze z Rady Lokalnej nr 16100.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na rodzinną pielgrzymkę Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

W imieniu Rady Stanowej zapraszam na Rodzinną Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 9-10 października br. 

Czytaj więcej...

Spotkanie na Wołowej

W dniu 12.09.2020 r., wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi, 337 rocznicy bitwy pod Wiedniem, a także 25-lecia powstania kapliczki z figurką M.B. Fatimskiej na Wołowej...

Czytaj więcej...

Pomoc w parafii

Rycerze Kolumba z Brodnicy pomagali w wypełnieniu kamieniem opaski wokół kościoła parafialnego tym dziełem wspomogli swojego Kapelana Ks.Wiesława.

Czytaj więcej...

Modlitwa w intencji powołań w Sandomierzu

Prawie 100 Rycerzy Kolumba modliło się w Sandomierzu w intencji powołań kapłańskich.
Była to odpowiedź na apel ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę.

Tak właśnie Rycerze Kolumba realizują w praktyce hasło "Solidarni z księżmi i biskupami"

Nowi Rycerze Kolumba w Sierakowicach

Podczas ceremonii, która odbyła się w Sierakowicach kolejnych 7 mężczyzn wstąpiło w szeregi Rycerzy Kolumba.

Remont zadaszenia przed kaplicą

Rada Rycerzy Kolumba 15500 z  Wodzisławia Śląskiego   parafii  Św. Wawrzyńca  na  zebraniu  rady  podjęła  inicjatywę     o  przeprowadzeniu  remontu  zadaszenia  nad  wejściem  do  kaplicy z  własnych środków pieniężnych i  darowizn  braci  Rycerzy.

Czytaj więcej...

Nowy Rycerze Kolumba w diecezji sandomierskiej

W dniu 30-go sierpnia w Koprzywnicy w szeregi Rycerzy Kolumba wstąpiło 10 nowych członków.
Ceremonia została poprowadzona przez Braci z Rady 15239 w Tarnobrzegu, a kandydaci wysłuchali pouczenia o zasadach: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa.

Męski różaniec w Lubaczowie

Rycerze Kolumba z Lubaczowa w dniu 2-go września zapraszają na godz. 18:00 do Konkatedry (Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej) na Mszę Świętą oraz Męski Różaniec prowadzony przed Najświętszym Sakramentem w intencji Kościoła, ojczyzny i rodziny.