Dzieła limanowskich braci

Rycerze Kolumba limanowskiej Rady nr 17116 zakończyli bardzo pracowicie pierwszy okres roku bratniego. Uczestniczyli w Jerychu Różańcowym, Wielkim Odpuście ku czci MB Bolesnej, Różańcu Fatimskim oraz Odpuście ku czci MB Różańcowej.

Czytaj więcej...

Różańcowy październik w Wodzisławiu

Jak co roku w miesiącu pażdzierniku, Rycerze Kolumba z Rady 15500 z Wodzisławia Śląskiego, modlący się prowadząc Różaniec Święty w Kaplicy Św. Wawrzyńca na Osiedlu 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim, zaprosili mężczyzn i parafian.

Czytaj więcej...

Stopień Patriotyczny oraz Ceremonia Przyjęcia w Częstochowie

28 września 2019 roku o godzinie 13 dwudziestopięcioosobowa grupa braci w Stopniu Rycerskim przyjęła Stopień Patriotyczny.

Czytaj więcej...

Imieniny Kapelana Stanowego

28 września 2019 roku o godz. 11, sześćdziesięcioosobowa grupa Rycerzy Kolumba, na czele z Delegatem Stanowym, Bratem Tomaszem Wawrzkowiczem, zebrała się w Bazylice Jasnogórskiej, by wraz z kapłanami Archidiecezji Częstochowskiej, którzy odbywali swoją doroczną pielgrzymkę powierzać Bogu ks. abpa Wacława Depo, Kapelana Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce.

Czytaj więcej...

Rycerska Pielgrzymka do Szczepanowa

W ramach 38 Diecezjalnej Pielgrzymki Apostolatu Trzeźwości do Sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie, Rycerze Kolumba Rad Lokalnych nr 16100 oraz Rady nr 16727 na czele z swoimi Kapelanami i Wielkimi Rycerzami wspierali modlitewnie przybyłych pielgrzymów.

Czytaj więcej...

Męski Różaniec w Radomiu

Rycerze Kolumba Rady 14004 działający przy parafii M.B. Częstochowskiej w Radomiu wraz ze swoim kapelanem, Księdzem Wiesławem Lenartowiczem podjęli inicjatywę zorganizowania męskiej modlitwy różańcowej.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Wysokiego Koła

Rycerze Kolumba z Diecezji radomskiej uczestniczyli w 12. Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Wysokim Kole w dniu 5 października 2019 roku.

Czytaj więcej...

Odpust Św. Michała Archanioła

29 września 2019 roku Rycerze Kolumba z Rady 15652 w Łomży uczestniczyli w uroczystościach odpustowych Parafii Katedralnej p.w. Św. Michała Archanioła.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę

Już w dniach 11-12 października 2019 roku odbędzie się pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. To coroczne święto rycerskie, na które do swojej Królowej przybywają Rycerze z całej Polski wraz ze swoimi rodzinami, a także przyjaciele naszego Zakonu. Pielgrzymkę rozpocznie wieczorna modlitwa różańcowa, następnie Apel Jasnogórski i nocne czuwanie przy wizerunku Królowej Polski. W sobotę w Sali o. Kordeckiego Rycerze spotkają się, by wysłuchać zaproszonych gości, a także będzie to okazja do nagrodzenia najbardziej aktywnych Rad, do wzajemnego poznania się, spotkania, rozmów, wymiany doświadczeń. Następnie pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy Świętej w Bazylice oraz Drodze Krzyżowej. Ten radosny czas to także doskonała okazja, by spotkać Rycerzy Kolumba, by dowiedzieć się o ich działalności, by pomyśleć o przyłączeniu się do grona 2 mln katolickich mężczyzn na świecie, których połączyła idea Miłosierdzia, Jedności, Braterstwa i Patriotyzmu – wszyscy są mile widziani.

Czytaj więcej...

Msza Święta w intencji Patrona Rady

W niedzielę 22 września 2019 roku, w kolejną rocznice śmierci śp. ks. Bolesława Kopca, patrona Rady 15500 Rycerzy Kolumba działającej przy wodzisławskiej parafii, została odprawiona uroczysta Msza Święta.

Czytaj więcej...