V Nocna pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy

350 dzielnych Pań nocą z 27/28 czerwca 2020 roku przebyło 26 kilometrową drogę pielgrzymowania w modlitwie i ze śpiewem niosąc do Najlepszej Matki osobiste intencje. Pielgrzymkę, jako co roku, zorganizowali i nadzorowali bracia Rycerze Kolumba z Rady 14004 działającej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu.

Czytaj więcej...

Instalacja Funkcjonariuszy w rzeszowskich Radach

Wprowadzenie Funkcjonariuszy na prośbę Delegata Rejonu 7, brata Jana Pokrywki, przeprowadził ks. bp dr Jan Wątroba – Ordynariusz diecezji  rzeszowskiej, brat Rady 15268.

Czytaj więcej...

Matka Boża w Zaleszanach

Matka Boża w ikonie Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przebywała w naszej parafii przez dwie doby, które wypełnione były modlitwą i czuwaniem. W czasie peregrynacji odprawionych zostało pięć mszy świętych, a czuwania były rozłożone w ciągu całego dnia, tak aby umożliwić wszystkim modlitwę w intencji prześladowanych. Modliliśmy się rozważając Tajemnice Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Stacje Drogi Krzyżowej za prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Boże Ciało w diecezji tarnowskiej

W Rejonie nr 8 Rycerze Kolumba diecezji tarnowskiej, włączyli się w obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Czytaj więcej...

XIV Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

Już po raz czternasty dwustu mężczyzn w nocy z 20/21 czerwca 2020 roku wyruszyło z Radomia na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Mimo kapryśnej pogody, wyruszyli przepełnieni modlitwą oraz ze śpiewem na ustach, niosąc swoje osobiste oraz powierzone intencje przed oblicze naszej Matki. W tym roku dodatkową trudnością był koronawirus, przed którym pielgrzymi zabezpieczyli się maseczkami. Apel Jasnogórski rozpoczynający pielgrzymkę poprowadził ks. Wiełsaw Lenartowicz , który także skierował swoje słowa do zebranych mężczyzn.

Czytaj więcej...

Boże Ciało w Wodzisławiu Śląskim

W uroczystość Bożego Ciała Rycerze Kolumba Rady 15500 z Wodzisławia Śląskiego, tradycyjnie zaangażowali się wraz z żonami i parafianami w wykonanie ołtarzy i trasy przemarszu wokół kaplicy i budującego się kościoła.

Czytaj więcej...

Matka w Nowej Dębie

Po Raniżowie Matka Boża w wizerunku Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan odwiedziła Nową Dębę.

Czytaj więcej...

Matka Boża dotarła do Raniżowa

30 maja 2020 roku Rycerze Kolumba z Rady nr 16038 przy parafii Trójcy Przenajświętszej z Głogowa Młp., przekazali ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan rycerzom z Rady 17471 przy parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie.

Czytaj więcej...

Wśród tylu dróg

Miesiąc Maj jest poświęcony w szczególności Matce Bożej, dlatego na wezwanie do modlitwy naszego zacnego O. Damiana - Kapelana Rycerzy Kolumba i proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, spotykaliśmy się codziennie w kościele na "majówce" i przy przydrożnych Krzyżach i kapliczkach na terenie parafii, wraz z Rycerzami Kolumba z Rady 17327 im. Bl. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Czytaj więcej...

Założyciel Rycerzy Kolumba będzie beatyfikowany

26 maja 2020 roku papież Franciszek zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Akt ten wieńczy proces potrzebny do ogłoszenia ks. McGivney’a błogosławionym Kościoła katolickiego. Dekret o heroiczności cnót zezwalający na publiczny kult ks. McGivney’a jako Sługi Bożego podpisał w 2008 roku papież Benedykt XVI.

Czytaj więcej...