XII Konwencja Stanowa w Polsce


Komunikat nr 3
w sprawie  XII Konwencji Stanowej
Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

 

Czcigodni Księża Kapelani,

Zacni Bracia Rycerze,

 

W związku ze zbliżającą się XII Konwencja Stanową  przedstawiamy ważne informacje:

 

Program XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce

Piątek, 20 maja 2022r.

od 13.00   - Rejestracja Uczestników – hol hotelu Betlejem

     17.00 - Msza Święta w Bazylice w Licheniu na rozpoczęcie XII  Konwencji Stanowej z udziałem księży Biskupów. Msza rozpocznie się wprowadzeniem relikwii św. Faustyny, św.  Jana Pawła II oraz bł. Michaela McGivney’a.

    18.30  - Po Mszy Świętej w Sali konferencyjnej hotelu Betlejem odbędzie się spotkanie Rycerzy Kolumba z księżmi biskupami i  zaproszonymi gośćmi. Wręczone zostaną wyróżnienia dla  Rodziny Roku oraz nagrody programowe i członkowskie Rady Stanowej.

     20.00   - Kolacja

     21.00  -  możliwość wzięcia udziału w Procesji Światła

 

Sobota, 21 maja 2022r.

od  6.30   - Śniadanie

od  7.00   - Dalsza rejestracja uczestników – hol hotelu Betlejem

      8.30   - Msza Święta w Bazylice w Licheniu

    10.00   - Sesja robocza XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce.

Po zakończeniu - posiłek

 

Program dla Pań

Piątek – razem ze wszystkimi

Sobota

od  6.30   - Śniadanie

      8.30   - Msza Święta w Bazylice w Licheniu

    10.00   - Spotkanie z przewodnikiem przed Hotelem Betlejem

                    Zwiedzanie Sanktuarium

    12.30    - Obiad

    13.15   - Spotkanie w Sali Konferencyjnej Hotelu ARKA

 

Program dla Kapelanów

Piątek – razem ze wszystkimi

około 21.00 – wieczorne spotkanie Kapelanów

Sobota

od  6.30   - Śniadanie

      8.30   - Msza Święta w Bazylice w Licheniu

    10.00   - Udział w I części Sesji roboczej XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce              

    około 11.30 - po wystąpieniu Delegata Stanowego przejście od Sali w Hotelu ARKA,

                      - Spotkanie informacyjne dotyczące ważnych programów (kawa)

   około 14.00 - Obiad

 

Informacja dotycząca pocztów sztandarowych

Rady chcące wystawić poczty sztandarowe podczas Konwencji proszone są o zgłaszanie do Brata Rafała Szczypty - tel. 511440967.

Obowiązujący strój: czarny garnitur i biało żółta szarfa, pin rycerski standardowy.

Zbiórka o 16.30 przed wejściem do Bazyliki.

 

Informacja dotycząca strojów

Zapraszamy wszystkich Braci posiadających Uniform do uczestniczenia w Korpusie Stopnia Patriotycznego podczas piątkowej i sobotniej Mszy Świętej.

Próba Korpusu pod przewodnictwem Marszałka Ryszarda Nosowicza rozpocznie się w piątek o godzinie 15.00  (zbiórka przed Hotelem Betlejem)

Pozostałych Braci prosimy o tradycyjny strój, tj. garnitur, krawat i biało-żółtą szarfę.

 

Informacja dotycząca noclegów

Uczestnicy Konwencji, którzy zarejestrowali się i posiadają pakiet dwudniowy, mają noclegi w Domu Pielgrzyma Betlejem na terenie Sanktuarium (62-563 Licheń Stary, ul. Klasztorna 4).

Przydział pokoi odbywa się bezpośrednio w recepcji Hotelu Betlejem.

 

Informacja dotycząca rejestracji i akredytacji

Wydawanie identyfikatorów, materiałów konwencyjnych oraz na kuponów na posiłki będzie odbywało się w holu Domu Pielgrzyma Betlejem:

piątek od godz. 13.00 do 16.45

sobota od godz. 7.00 do 9.45 ( z przerwą na Mszę Św. o godz. 8.30)

Delegaci powinni przywieźć ze sobą ważne karty członkowskie oraz wydrukowane i podpisane Akredytacje (Program ScsTool - okno  Rejestracji na XII Konwencje, zakładka Akredytacje, przycisk Pobierz Akredytacje)

 

Informacja dotycząca obrad

Obrady odbywać się będą w Sali Konferencyjnej Hotelu Betlejem ( poziom -1).

Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z opisami na fotelach i wskazówkami Braci z Komitetu Kustoszy

 

Vivat Jezus!


Marek Ziętek
Sekretarz Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce

 


Komunikat nr 2
w sprawie  XII Konwencji Stanowej
Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

Czcigodni Księża Kapelani,
Zacni Bracia Rycerze,

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną i obowiązujące pewne ograniczenia oraz uwzględniając wytyczne Rady Najwyższej, Rada Stanowa przygotowała dwa warianty pobytu uczestników Konwencji:

 • jednodniowy (bez noclegu) obejmujący: Pakiet Delegata, udział w sobotnich obradach (dot. Delegatów) i posiłek jednodaniowy – koszt 50 PLN
 • dwudniowy obejmujący: Pakiet Delegata, posiłek jednodaniowy w piątek, nocleg, śniadanie, udział w sobotnich obradach (dot. Delegatów) i posiłek jednodaniowy – koszt 200 PLN

W panelu Wielkich Rycerzy (Program ScsTool - Konwencja Stanowa w zakładce Uczestnicy) udostępniona zostanie opcja rejestracji uczestników (Delegatów, Obserwatorów, Małżonek i Kapelanów). Ostatnim etapem rejestracji jest dokonanie wpłaty za pośrednictwem PayU. 

Planowany porządek
XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce

Piątek 20.05.2022

17.00 - Uroczysta Msza Św. w Bazylice w Licheniu

18.00 – Spotkanie dla uczestników Konwencji (Kapelani, Delegaci, Małżonki, Obserwatorzy) z udziałem zaproszonych Gości

Sobota 21.05.2022

 8.30 - Msza Św. Koncelebrowana w Bazylice w Licheniu

10.00 - Rozpoczęcie Sesji Roboczej

Jednocześnie Rada Stanowa zachęca, aby w terminie do 30 marca br. Rady Lokale za pośrednictwem formularzy w Panelu Wielkich Rycerzy (ScsTool) zgłaszały programy do Nagród Stanowych (#STSP) i kandydatury do Międzynarodowej Rodziny Roku (#FAM2).

Vivat Jezus!
Marek Ziętek
Sekretarz Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce

 


Harmonogram Działań
związanych z organizacją Zebrania Rady Stanowej
20-21 maja 2022 w Licheniu

Ustalono harmonogram działań zgodny z Regulaminem Polskiej Rady Stanowej, które zostaną przeprowadzone przed rozpoczęciem XII Konwencji Stanowej w Licheniu:

  1. Do 31 stycznia 2022 r. Sekretarz Stanowy przekaże Radom Lokalnym formularze (Pakiet Akredytacyjny) oraz Regulamin Rady Stanowej
  2. Rady Lokalne ustanowione przez Radę Najwyższą przed 1 marca 2022 r. będą mogły wysłać Delegatów na XII Konwencję z prawem do głosowania.
  3. Rady Lokalne ustanowione przez Radę Najwyższą po 1 marca 2022 r. będą mogły wysłać Delegatów na XII Konwencję bez prawa do głosowania – jako Obserwatorów.
  4. Rady Lokalne mogą zgłaszać udział Księży Kapelanów w Konwencji Stanowej. Koszt uczestnictwa Kapelana w Konwencji Stanowej pokrywa Rada Lokalna.
  5. Rady Lokalne najpóźniej do 28 lutego 2022 r. powinny dokonać wyboru Delegatów i Delegatów Zastępczych na XII Konwencję Stanową.
  6. Do 15 marca 2022 r. Rada Lokalna, za pośrednictwem panelu Wielkich Rycerzy ( Program ScsTool - Konwencja Stanowa w zakładce Akredytacje) zgłosi wszystkich wybranych Delegatów i Delegatów Zastępczych z Akredytacją na XII Konwencję. Szczegóły zgłaszania zostaną przekazane razem z Pakietem Akredytacyjnym.
  7. Ze względu na pandemie i obowiązujące pewne ograniczenia przygotowane są obecnie dwa warianty pakietu uczestników Konwencji:
   • jednodniowy – (bez noclegu) obejmujący udział w sobotnich obradach i posiłek jednodaniowy,
   • dwudniowy – obejmujący posiłek jednodaniowy w piątek, nocleg, śniadanie, udział w sobotnich obradach i posiłek jednodaniowy.

Wkrótce po uzgodnieniu szczegółów związanych z zakwaterowaniem, w panelu Wielkich Rycerzy (Program ScsTool - Konwencja Stanowa w zakładce Uczestnicy) udostępniona zostanie opcja rejestracji uczestników (Delegatów, Obserwatorów, Małżonek i Kapelanów). Ostatnim etapem rejestracji jest dokonanie wpłaty za pośrednictwem PayU. Szczegóły podane zostaną w kolejnym komunikacie.

  1. Do 20 kwietnia 2022 r. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do Przewodniczącego Komitetu ds. Nominacji należy przesyłać formularz nominacyjny kandydata na Funkcjonariusza Stanowego.
   Rada Lokalna może wysłać list popierający kandydata.
  2. Do 15 kwietnia 2022 r. Funkcjonariusze Stanowi oraz Delegaci Rejonowi prześlą do Delegata Stanowego i Sekretarza Stanowego sprawozdania ze swojej działalności.
  3. Do 1 marca 2022 r. Rady Lokalne i do 15 marca 2022 r. Funkcjonariusze Stanowi powinni zgłaszać Delegatowi Stanowemu Rezolucje, które mają być przyjęte na XII Konwencji Stanowej. Procedura „Rezolucje” opisująca sposób tworzenia rezolucji i sposób ich procedowania, zostanie przekazana razem z Pakietem Akredytacyjnym. Funkcjonariusze Stanowi do dnia 10.05.2022 r. odbędą spotkanie w sprawie rezolucji.
  4. Rady Lokalne, które nie zapłaciły składek na rzecz Rady Stanowej i Rady Najwyższej nie mają prawa do reprezentacji na zebraniu Rady Stanowej (Art. 57 „Statutu konstytucji i praw”; art. II ust.6 Regulaminu Polskiej Rady Stanowej).
  5. Na stronie internetowej Rady Stanowej zamieszczona została zakładka XII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Publikowane tam będą wszystkie komunikaty i ważne informacje dotyczące Konwencji Stanowej.
   Delegatów Rejonowych, Wielkich Rycerzy, Sekretarzy ds. Finansów prosimy o przestrzeganie terminowego przesyłania informacji.
  6. Wszystkie sprawy formalne dotyczące Konwencji można załatwić w panelu Wielkich Rycerzy.

W zakładce "Konwencja" znajdują się informacje ogólne dotyczące Konwencji oraz krótka instrukcja. W zakładce "Dokumenty" pojawiają się wszystkie aktualne dokumenty dotyczące konwencji jak: regulamin, programy i inne.

W zakładce "Akredytacja" dokonujemy rejestracji delegatów i delegatów zastępczych wybranych przez Radę Lokalną.

Zakładka "Uczestnicy", w której będziemy rejestrować wszystkich uczestników konwencji z Rady Lokalnej (Delegatów, Obserwatorów, Kapelanów i osoby towarzyszące) oraz zakładka "Koszty", w której pojawi się  wyliczony koszt pobytu i przycisk do płatności za pośrednictwem PayU, w związku z pandemią zostanie uruchomiana w późniejszym terminie po wcześniejszym przesłaniu kolejnego komunikatu.

 


Komunikat nr 1
w sprawie zwołania XII Konwencji Stanowej
Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce

 

Czcigodni Księża Kapelani,
Zacni Bracia Rycerze,

 

Zwołuję XII Konwencję Stanową Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce w dniach 20-21 maja 2022 roku w Licheniu.

W XII Konwencji Stanowej uczestniczą - z pełnią praw - Delegaci z Rad Lokalnych zarejestrowanych do dnia 1 marca 2022 roku.

Każda Rada jest reprezentowana przez dwóch Delegatów. Delegatami na Konwencję są: aktualny Wielki Rycerz Rady oraz były Wielki Rycerz.

W Radach, w których jest wielu byłych Wielkich Rycerzy, należy spośród nich dokonać wyboru drugiego Delegata.

W Radach, w których nie ma byłych Wielkich Rycerzy, wyboru drugiego Delegata należy dokonać spośród Braci Rycerzy Rady.

Należy również wybrać dwóch Delegatów Zastępczych.

 

Krzysztof Zuba
Delegat Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce