Formacja

Guadelupe w Sandomierzu

Dzięki wspólnej inicjatywie księdza Krzysztofa Rusieckiego i Rycerzy Kolumba działających w Diecezji Sandomierskiej, od 21 do 28 stycznia obraz Matki Bożej z Guadelupe peregrynuje Parafię Nawrócenia Świętego Pawła w Sandomierzu. 

Uroczystość powitania obrazu odbyła się w sobotę o godzinie 17. Obraz został przywieziony przez Rycerzy Kolumba z Rady 15239 im. błogosławionego męczennika księdza Jerzego Popiełuszki z Tarnobrzega.

Uroczystość rozpoczęła procesja z obrazem przyniesiona przez Rycerzy Kolumba z Tarnobrzega, Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza. Następnie przez Delegata Rejonowego Krzysztofa Zubę został odczytany list od Najwyższego Rycerza Carla Andersona. Mszy Świętej na powitanie obrazu przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Frankowski, który w homilii przybliżył historię obrazu i objawień Matki Bożej Juaonowi Diego, wspominał pielgrzymki Błogosławionego Jana Pawła II do Meksyku i znaczenie wyjątkowości obrazu "nie namalowanego ręką ludzką". Po zakończeniu mszy św. Rycerze Kolumba rozdali uczestniczącym w uroczystości pamiątkowe obrazki.

W niedzielę szczegółową historię objawień na wzgórzu Tepeyac, a przede wszystkim wynikającą z niego oddziaływanie na życie i wiarę przedstawił ksiądz Daniel Koryciński - Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Przez cały tydzień przy obrazie będzie trwała modlitwa i swoiste rekolekcje dla małżonków, sióstr zakonnych, dzieci z klas drugich z rodzicami, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i wspólnot działających przy parafii. Peregrynacja zakończy się w sobotę 28 stycznia wieczorną mszą swiętą.

Vivat Jezus !

Krzysztof Zuba
Delegat Rejonowy Rycerzy Kolumba

 

FOTO: Tomasz Skulski