Formacja

Wprowadzenie na urząd Rady Stanowej

W sobotę 25 czerwca 2011 roku o godz. 11:00 w kaplicy Matki Bożej Siedmiobolesnej przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zgromadzili się Rycerze Kolumba wraz z rodzinami na czele z władzami stanowymi i gościem specjalnym Najwyższym Rycerzem Carlem A. Andersonem wraz z małżonką.

Uroczystej Mszy w trakcie której odbyła się instalacja Rady Stanowej przewodniczył Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Jego Eminencja ksiądz kardynał Franciszek Macharski. W trakcie homilii wygłoszonej przez Kapelana Pomocniczego księdza Tomasza Kraja Rycerze usłyszeli o tym, że służba Bogu to służba bliźniemu.

Najwyższy Rycerz Carl A. Anderson wprowadził na urząd Delegata Stanowego Krzysztofa Orzechowskiego wręczając mu insygnia. Delegat Stanowy wręczył insygnia pozostałym funkcjonariuszom stanowym. Najwyższy Rycerz zaapelował do Rycerzy w Polsce by zawsze byli wierni wizji księdza założyciela Michała McGivneya i zasadom Zakonu: miłosierdziu, jedności i braterstwu. Rycerze modlili się za Kościół i rozwój rycerstwa w Polsce. Na zakończenie Eucharystii Jego Eminencja ksiądz Kardynał Franciszek Macharski wręczył Radzie Stanowej na ręce Delegata Stanowego Krzysztofa Orzechowskiego relikwie włosów Błogosławionego Jana Pawła II.

Po uroczystościach odbył się wspólny obiad z Najwyższym Rycerzem, podczas którego Rycerze z Polski wręczyli Najwyższemu Rycerzowi specjalną kopię koronacyjnego miecza królów polskich - Szczerbca jako podziękowanie za rozszerzenie idei Rycerzy Kolumba na Polskę. Carl Anderson w przemówieniu nawiązał do słów Jana Pawła II z adhortacji o rodzinie Familiaris Consortio i stwierdził, że Rycerze Kolumba mają być siłą dla rodziny, kościoła i społeczeństwa.

Następnie, odbyło się szkolenie Delegatów Rejonowych z udziałem Tomasza Kalisza, Delegata Rejonowego z Phoenix.


FOTO: Piotr Ładoś