Aktualności

Rekolekcje w Chmielniku

Rycerze Kolumba Rady 15416 w Chmielniku, przygotowując się do Świąt Wielkanocnych uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w dniach od 17 do 20 marca 2013 roku.

Rekolekcje poprowadził ks. Dariusz Jastrząb - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który z Rycerzami Kolumba spotkał się osobiście dwukrotnie. W niedzielę 17 marca odwiedził salę rycerską, a w dniu 19 marca uczestniczył w cyklicznym spotkaniu wtorkowym „Rok Wiary”. Rekolekcjonista wskazał, że potrzeba nam nowej ewangelizacji i drogi współpracy Kościoła ze świeckimi. W parafiach powinny być zorganizowane  wspólnoty wspólnot, przez które trzeba bronić naszej wiary. Były to profesjonalne i owocne rekolekcje.

Triduum Paschalne Rycerze naszej Rady rozpoczęli złożeniem życzeń wszystkim kapłanom parafii z okazji ich święta w Wielki Czwartek, wręczając róże podobne do tych, którymi nasza Matka Boska z Gwadelupe obdarzyła Juana Diego. Dwunastu rycerzy było apostołami, którym ks. proboszcz Franciszek Siarek, nasz zacny kapelan - symbolicznie umył nogi. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uczestniczyliśmy w Mszy Rezurekcyjnej.