Aktualności peregrynacji Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

Peregrynacja w Radzie nr 16405

17 sierpnia 2019 roku Bracia Rycerze z Rady 16405 im. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy przejęli od Braci Rycerzy z rady 16412 z Nidzicy peregrynujący Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

W uroczystościach wprowadzenia Obrazu do Świątyni brali udział bracia Rycerze na czele z Kapelanem Rady Lokalnej nr 16405, ks. kanonikiem Wiesławem Pacakiem. Ikonę wnosił Delegat Rejonowy rejonu 24, brat Jarosław Prusakowski wraz z Wielkim Rycerzem Rady Lokalnej bratem Jakubem Cybulskim.

Mszy Świętej przewodniczył Kapelan Rady nr 16405. Przywitał on wszystkich zgromadzonych i wyraził swoją radość z przybycia Obrazu z nadzieją na piękne owoce wspólnej modlitwy.

Przez cały okres peregrynacji Bracia spotykali się w świątyni i prowadzili wspólne modlitwy za prześladowanych chrześcijan na całym świecie.

Obraz przebywał również w parafii Św. Marcina Biskupa we Wrockach i w Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Grzegorzu,gdzie są Rycerze Kolumba należący do Rady 16405 w Brodnicy.

Zakończenie peregrynacji nastąpiło 31 sierpnia. Podczas uroczystej Mszy ikonę Matki Bożej pożegnał ks. Kapelan, po czym obraz został wyprowadzony z kościoła przez Rycerzy Kolumba i przewieziony do Rady 16262 w Wąbrzeźnie.