Niedziela Chrztu Pańskiego w Zduńskiej Woli

Panowie Rycerze Korpusu Stopnia Patriotycznego Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II ze Starachowicach 12 stycznia 2014 roku, w niedzielę Chrztu Pańskiego, wzięli udział w uroczystościach 120. rocznicy chrztu św. Maksymiliana Maria Kolbe w Jego rodzinnej Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli.

W uroczystościach wzięli też udział przyjęci do Zakonu nowi Rycerze Kolumba z tej Parafii. Uroczystą Mszę transmitowaną przez telewizję „POLONIA” poprowadził i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Wiesław Mering - Biskup Diecezji Włocławskiej. W słowach nauki Bożej Ks. Biskup podkreślił, że „Miłość Chrystusa jest większa od naszych nienawiści„. Ekscytacja ludzi stojących poza Kościołem, kiedy przyłapią księdza na jakieś niedoskonałości jest dzisiaj tak chętnie i z radością wykorzystywana do daleko idących uogólnień i ataków. Dzisiejsze zmasowane ataki na katolicki Kościół przez ludzi, którzy nic z rzeczywistości naszego Kościoła nie rozumieją i nie wiedzą, że Jego bazą, fundamentem i mocą jest Jezus Chrystus, a my ochrzczeni jesteśmy żywymi znakami naszego Pana w świecie. Bo nie ma Kościoła poza Chrystusem, tak jak nie ma Go poza nami. To właśnie miłość do Zbawiciela sprawiła że św. Maksymilian Kolbe oddał swoje życie za nieznanego współwięźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau Franciszka Gajowniczka wyznaczonego przez hitlerowskich oprawców na śmierć głodową.

Wspominając chrzest św. Maksymiliana w dzień chrztu Pańskiego myślimy o swoich zadaniach wynikających z chrztu, po to byśmy z dumą i radością, świadomi naszych zobowiązań, kontynuowali marsz ku wiecznemu szczęściu płynącemu z przymierza z Bogiem.

Bezpośrednio po Mszy Świętej, w asyście Korpusu Stopnia Patriotycznego, Jego Ekscelencja Ks. Biskup oraz Przedstawiciele władz miasta i organizacji związkowych złożyli wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe na placu przykościelnym.

Należy podkreślić, że wizyta Panów Rycerzy Stopnia Patriotycznego w Zduńskiej woli była możliwa dzięki zaproszeniu Proboszcza bazyliki mniejszej p/w Wniebowzięcia N.M.P. ks. Prałata Dariusza Kalińskiego, również Rycerza.

Leszek Kucharski
Wielki Rycerz Rady 14023 im. Papieża Jana Pawła II w Starachowicach