Światowy Dzień Młodzieży

Apel

ZACNI BRACIA RYCERZE!

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą związaną z rycerskimi przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w tym wydarzeniu. Jako Rycerze Kolumba mamy możliwość przeżycia ŚDM głębiej, wspierając organizację spotkań młodych. Sądzę, że jest to ciekawa możliwość, którą gorąco polecam Wam wszystkim.

ŚDM odbędą się już w lipcu, dlatego zostało już niewiele czasu i musimy zintensyfikować nasze działania oraz dołożyć wszelkich starań, aby rzetelnie przygotować się do tego wydarzenia.

Rycerze Kolumba współpracują przy organizacji każdej edycji ŚDM. Jak zwykle, przypadła nam w udziale koordynacja najważniejszych wydarzeń.

Będziemy odpowiadać za wolontariat w trzech miejscach:
1. Tauron Arena,
2. Stadion Cracovia,
3. Klasztor Sióstr Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Na Tauron Arenie odbywać się będą spotkania z młodzieżą anglojęzyczną. Gospodarzem tych spotkań będzie nasz Zakon. Ponadto, to tutaj odbędzie się spotkanie wszystkich wolontariuszy z Ojcem Świętym.

Do zadań wolontariuszy, pracujących na Stadionie Cracovii należeć będzie sprawowanie opieki nad kwaterą polską oraz nad odbywającym się tam festiwalem młodych.

Do zadań wolontariuszy, pomagających w Łagiewnikach będzie należało pilnowanie obrazu Jezusa Miłosiernego, kościoła oraz terenu klasztornego. Wolontariusze w Łagiewnikach nie muszą znać języka angielskiego, ale dobrze gdyby znali jeden język obcy.

Potrzebujemy łącznie 150 wolontariuszy do wsparcia przebiegu wydarzeń w ww. miejscach (w tym 50 znających język angielski, do obsługi Tauron Areny).
Praca wolontariuszy na tych obiektach odbywać się będzie od 24 do 31 lipca 2016 r. (zmianowa po 6 - 8 godzin).

Wolontariuszami mogą być nie tylko Rycerze Kolumba, ale także członkowie ich rodzin, jak również poleceni przez nich znajomi.

Zacni Bracia!
Serdecznie zachęcamy Was oraz Waszych najbliższych i zaufanych przyjaciół do wzięcia czynnego udziału w przygotowaniach do ŚDM. Kandydatury wolontariuszy proszę przesyłać do 12 kwietnia pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Z rycerskim pozdrowieniem
VIVAT Jezus!
Dyrektor ds. SDM
Janusz Gonciarz