Spotkanie dwóch Świętych

Szczególny czas jakim jest rozpoczęcie nowego roku kościelnego obfitował w szereg niezwykłych wydarzeń w zaleszańskiej parafii. Jedną z nich był odpust parafialny w niedzielę 3 grudnia 2017 roku, gdzie na wszystkich Mszach świętych homilię głosił brat Kamil ze Zgromadzenia Św. Brata Alberta z Krakowa i było to przygotowaniem na przyjęcie Relikwii Świętego Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Skarżysku Kościelnym

Od 4 do 11 listopada 2017 roku w Parafii Imienia Przenajświętszej Trójcy w Skarżysku Kościelnym, za sprawą Rycerzy Kolumba z Rady nr 15281, miała miejsce peregrynacja Relikwii Świętego Brata Alberta wraz z obrazem Świętego Brata Alberta oraz obrazem "Ecce Homo".

Czytaj więcej...

Relikwie Św. Brata Alberta w starachowickiej radzie 15015

W sobotę 30 września 2017 roku do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach macierzystego kościoła rady Rycerzy Kolumba 15015 przybyły Relikwie Św. Brata Alberta oraz obrazy ECCE HOMO i Św. Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Suchedniowskie uroczystości

7 października 2017 roku Rycerze Kolumba Rady 15299 im. św. Jana Pawła II w Suchedniowie w uroczystym orszaku wprowadzili relikwie św. Brata Alberta oraz Obrazy „Ecce Homo” i Św. Brata Alberta do parafialnej świątyni pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła.

Czytaj więcej...

Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta w Sosnowcu

Od 1.07 do 08.07.2017r. w Sosnowcu w parafiach pw.: Podwyższenia Krzyża Świętego, św. Judy Tadeusza, św. Łukasza oraz w parafii Chrystusa Króla odbywała się peregrynacja relikwii św. Brata Alberta - Patrona naszej diecezji.

Czytaj więcej...

Relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego w Ciechocinku

22 lipca 2017 roku przybyły do Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinka relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego. Mszę św. na powitanie relikwii w Ciechocinku sprawował ks. prał. Grzegorz Karolak KofC, dziekan nieszawski i proboszcz ciechociński. Na tej uroczystości była obecna młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Szymonówka” Fundacji im. Brata Alberta w Nieszawie. Rycerze codziennie adorowali relikwie na Mszach świętych o 18.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Wodzisławiu Śląskim

10 czerwca 2017 roku Rada Rycerze Kolumba nr 15500 im. Ks. Bolesława Kopca w Wodzisławiu Śl., wprowadziła do kaplicy parafialnej św. Wawrzyńca relikwie i obraz św. Brata Alberta wraz z obrazem Ecce Homo, w obecności parafian, pod przewodnictwem ks. proboszcza kapelana rady Stanisława Czempka i emerytowanego proboszcza Józefa Marek.

Czytaj więcej...

Św. Brat Albert w Brodnicy

W sobotę 27 maja 2017 roku Rycerze Kolumba z Rady 16405 im. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy, uroczyście wprowadzili do kościoła obrazy "Ecce Homo" i św. Brata Alberta oraz relikwie św. Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Relikwie św. Brata Alberta w Krakowie

6 maja 2017 roku relikwie i obrazy św. Adama Chmielowskiego zostały przyjęte przez radę 15128 im. św. Brata Alberta w Krakowie.

Czytaj więcej...

Peregrynacja Relikwii św. Brata Alberta w Krakowie

Peregrynacja Relikwii św. Brata Alberta i obrazów "Ecce Homo" i św. Brata Alberta w krakowskiej Radzie 14000 rozpoczęła się w sobotę 29 kwietnia 2017 roku w parafii św. Judy Tadeusza.

Czytaj więcej...