Zakończenie peregrynacji relikwii i obrazów św. Brata Alberta

Uroczysta Msza św. o godz. 12:30 w Niedzielę Miłosierdzia Bożego; 8 kwietnia 2018 roku koncelebrowana przez kapelanów radomskich Rad Rycerzy Kolumba pod przewodnictwem ordynariusza diecezji radomskiej ks. bp. Henryka Tomasika, zakończyła ponad roczny okres peregrynacji relikwii i obrazów św. Brata Alberta zorganizowanej z inicjatywy Rycerzy Kolumba w Polsce.

Czytaj więcej...

Relikwii św. Brata Alberta w Radomiu

W dniach 17-22 marca 2018 roku w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przy ul. Wernera w Radomiu, dzięki inicjatywie Rycerzy Kolumba Rady 14004, działającej przy tej parafii, pod przewodnictwem Kapelana rycerzy Ks. proboszcza Wiesława Lenartowicza, miała miejsce Peregrynacja relikwii Św. Brata Alberta Chmielowskiego wraz z towarzyszącymi kopiami obrazów "Ecce Homo" – Jego malarskim dziełem, oraz obrazem przedstawiającym Świętego. 

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Tomaszowie Mazowieckim

Sanktuarium pod wezwaniem św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wraz z Kustoszem ks. Prałatem Edwardem Wieczorkiem mieli zaszczyt gościć w dniach 10-17 marca 2018 r. relikwie św. brata Alberta.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w łódzkiej Radzie

Za sprawą Rady Rycerzy Kolumba działającej przy Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi, podczas sobotniej wieczornej Eucharystii 17 lutego 2018 roku, miało miejsce przywitanie obrazów Św. Brata Alberta Chmielowskiego...

Czytaj więcej...

Spotkanie dwóch Świętych

Szczególny czas jakim jest rozpoczęcie nowego roku kościelnego obfitował w szereg niezwykłych wydarzeń w zaleszańskiej parafii. Jedną z nich był odpust parafialny w niedzielę 3 grudnia 2017 roku, gdzie na wszystkich Mszach świętych homilię głosił brat Kamil ze Zgromadzenia Św. Brata Alberta z Krakowa i było to przygotowaniem na przyjęcie Relikwii Świętego Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Skarżysku Kościelnym

Od 4 do 11 listopada 2017 roku w Parafii Imienia Przenajświętszej Trójcy w Skarżysku Kościelnym, za sprawą Rycerzy Kolumba z Rady nr 15281, miała miejsce peregrynacja Relikwii Świętego Brata Alberta wraz z obrazem Świętego Brata Alberta oraz obrazem "Ecce Homo".

Czytaj więcej...

Relikwie Św. Brata Alberta w starachowickiej radzie 15015

W sobotę 30 września 2017 roku do parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Starachowicach macierzystego kościoła rady Rycerzy Kolumba 15015 przybyły Relikwie Św. Brata Alberta oraz obrazy ECCE HOMO i Św. Brata Alberta.

Czytaj więcej...

Suchedniowskie uroczystości

7 października 2017 roku Rycerze Kolumba Rady 15299 im. św. Jana Pawła II w Suchedniowie w uroczystym orszaku wprowadzili relikwie św. Brata Alberta oraz Obrazy „Ecce Homo” i Św. Brata Alberta do parafialnej świątyni pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła.

Czytaj więcej...

Peregrynacja relikwii św. Brata Alberta w Sosnowcu

Od 1.07 do 08.07.2017r. w Sosnowcu w parafiach pw.: Podwyższenia Krzyża Świętego, św. Judy Tadeusza, św. Łukasza oraz w parafii Chrystusa Króla odbywała się peregrynacja relikwii św. Brata Alberta - Patrona naszej diecezji.

Czytaj więcej...

Relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego w Ciechocinku

22 lipca 2017 roku przybyły do Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinka relikwie św. Brata Alberta oraz obrazy „Ecce Homo” i portret Świętego. Mszę św. na powitanie relikwii w Ciechocinku sprawował ks. prał. Grzegorz Karolak KofC, dziekan nieszawski i proboszcz ciechociński. Na tej uroczystości była obecna młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Szymonówka” Fundacji im. Brata Alberta w Nieszawie. Rycerze codziennie adorowali relikwie na Mszach świętych o 18.

Czytaj więcej...