Instalacja Funkcjonariuszy w rzeszowskich Radach

Wprowadzenie Funkcjonariuszy na prośbę Delegata Rejonu 7, brata Jana Pokrywki, przeprowadził ks. bp dr Jan Wątroba – Ordynariusz diecezji  rzeszowskiej, brat Rady 15268.

Czytaj więcej...

Matka Boża w Zaleszanach

Matka Boża w ikonie Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przebywała w naszej parafii przez dwie doby, które wypełnione były modlitwą i czuwaniem. W czasie peregrynacji odprawionych zostało pięć mszy świętych, a czuwania były rozłożone w ciągu całego dnia, tak aby umożliwić wszystkim modlitwę w intencji prześladowanych. Modliliśmy się rozważając Tajemnice Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Stacje Drogi Krzyżowej za prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Boże Ciało w diecezji tarnowskiej

W Rejonie nr 8 Rycerze Kolumba diecezji tarnowskiej, włączyli się w obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Czytaj więcej...

XIV Nocna Pielgrzymka Mężczyzn

Już po raz czternasty dwustu mężczyzn w nocy z 20/21 czerwca 2020 roku wyruszyło z Radomia na pątniczy szlak do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Mimo kapryśnej pogody, wyruszyli przepełnieni modlitwą oraz ze śpiewem na ustach, niosąc swoje osobiste oraz powierzone intencje przed oblicze naszej Matki. W tym roku dodatkową trudnością był koronawirus, przed którym pielgrzymi zabezpieczyli się maseczkami. Apel Jasnogórski rozpoczynający pielgrzymkę poprowadził ks. Wiełsaw Lenartowicz , który także skierował swoje słowa do zebranych mężczyzn.

Czytaj więcej...

Boże Ciało w Wodzisławiu Śląskim

W uroczystość Bożego Ciała Rycerze Kolumba Rady 15500 z Wodzisławia Śląskiego, tradycyjnie zaangażowali się wraz z żonami i parafianami w wykonanie ołtarzy i trasy przemarszu wokół kaplicy i budującego się kościoła.

Czytaj więcej...