Rocznica Objawień Matki Bożej z Guadelupe

8 grudnia 2019 roku w kolejną zbliżającą się rocznicę objawień M.B. z Guadalupe miała miejsce uroczysta Msza Święta w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. W Mszy uczestniczyli Rycerze Kolumba pochodzący z tej parafii z Rady 15500 w Wodzisławiu Śl., byli też bracia rycerze z Rady 16462 w Gorzycach.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Ciechocinku

Mszę za Ojczyznę w Kolegiacie Św. Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku sprawowali trzej miejscowi kapłani – Rycerze Kolumba, były również obecne władze samorządowe. Homilię wygłosił ks. Prałat Prepozyt Grzegorz Karolak.

Czytaj więcej...

Pomoc dla hospicjum

29 listopada 2019 roku Rycerze Kolumba z rady 16405 w Brodnicy zawieźli transport darów dla Wileńskiego Hospicjum im. Bł Ks. Michała Sopoćki.

Czytaj więcej...

Dwunastu nowych braci w Czeladzi

W sumie jest nas już ponad 5 tysięcy w Polsce i niemal 2 miliony na świeci. Nie nosimy zbroi, tarczy czy miecza, ale jesteśmy Rycerzami! Wyznajemy również rycerskie wartości: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Właśnie nasze szeregi zostały zasilone o dwunastu wspaniałych i zacnych braci.

Czytaj więcej...

Radomskie uroczystości niepodległościowe

Rycerze Kolumba z radomskich Rad wzięli udział w obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Polegli w obronie Radziczan

Bracia z rady w Radzicach Dużych 11 listopada 2019 roku po Mszy Świętej złożyli ufundowany ze środków własnych wieniec przy pomniku poległych w obronie niepodległości Radziczan.

Czytaj więcej...

Msza za Ojczyznę w Wodzisławiu

W poniedziałek 11 listopada 2019 roku Rycerze Kolumba Rady 15500 przy parafii św Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim zaprosili parafian na Mszę Świętą z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez  Polskę.

Czytaj więcej...

Koncert Charytatywny w Tarnowie

19 października 2019 r., w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniska, kolejny rok z rzędu, odbył się Koncert Charytatywny zorganizowany przez Fundację "Podziel się Nadzieją".

Czytaj więcej...

Męski Różaniec w Radomiu po raz drugi

Około 150 radomskich mężczyzn przybyło 3 listopada 2019 roku na drugie z kolei spotkanie modlitewne zorganizowane przez radomskich Rycerzy Kolumba.

Czytaj więcej...