Wiara przez uczynki

Rycerze Kolumba realizują swoją duchowość poprzez czynienie dzieł miłosierdzia wspólnoty Kościół. Programy Rycerzy Kolumba koncentrują się na czterech kategoriach działania, poszukiwanie są: wiara, społeczność, rodzina i życie. 

Czytaj więcej...

Zostań "wędrującym drogą Samarytaninem"

Niedługo wiele osób wyruszy na swoją pierwszą lub kolejną Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Będzie to czas, w którym zmierzymy się ze swoimi słabościami, zaczniemy odkrywać w sobie pokłady wiary, nadziei i miłości. Ale także okazja, aby wesprzeć działalność Zgromadzenia Sióstr Dobrych Samarytanek w Tanzanii.

Możemy im ofiarować nasze modlitwy, wysiłek, ale także wielkopostną jałmużnę w postaci 1 złotówki za jeden pokonany kilometr trasy EDK.

Czytaj więcej...

Peregrynacja relikwii bł. Ks. Michaela McGivney’a

21 lutego 2021 roku w trzech miastach: Częstochowie, Radomiu i w Rzeszowie relikwie błogosławionego ks. McGivney'a rozpoczęły peregrynację na terenie całej Jurysdykcji Polskiej. Na inaugurację peregrynacji odprawione zostały Msze św. pod przewodnictwem: Abp Wacława Depo w Częstochowie, Bp Marka Solarczyka w Radomiu i Bp Jana Wątroby w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Dni Formacji Rycerzy Kolumba

W styczniu i lutym w 18 miejscach w Polsce odbyły się Dni Formacji przygotowane przez Rycerzy Kolumba, w których udział wzięło łącznie ponad tysiąc Braci.

Spotkania rozpoczynały się modlitwą różańcową, a następnie odprawiana była msza święta. Po jej zakończeniu uczestnicy wysłuchali pouczeń o wierze i braterstwie. Główna część formacyjna poświęcona była "Dekalogowi w nauczaniu Świętego Jana Pawła II" i oparta była o treści homilii, które zostały wygłoszone podczas pielgrzymki do Polski w 1991 roku.

Podczas Dni Formacji mieliśmy okazję gościć wielu Hierarchów Kościoła w Polsce (m.in. Kardynała Stanisława Dziwisza,  Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Biskupa Janusza Stepnowskiego, Biskupa Grzegorza Kaszaka, Biskupa Wiesława Szlachetkę, Biskupa Szymona Stułkowskiego, Biskupa Kazimierza Górnego)

Czytaj więcej...

Rycerze Kolumba wybrali nowego Najwyższego Rycerza

Patrick Kelly rozpocznie swoją kadencję jako czternasty Najwyższy Rycerz Zakonu z dniem 1 marca.

 W dniu 5 lutego Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba wybrała Patricka E. Kelly’ego na kolejnego Najwyższego Rycerza, aby kontynuował misję Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa rozpoczętą przez założyciela Zakonu, bł. ks. Michaela McGivneya niemal 140 lat temu.

Carl A. Anderson ustąpi ze stanowiska po ponad 20 latach służby w roli Najwyższego Rycerza w dniu 28 lutego, osiągnąwszy zobowiązujący go do tego wiek...

Czytaj więcej...

TRZEBA PROMOWAĆ KULTURĘ ŻYCIA

PROGRAM NABOŻEŃSTWA I MSZY ŚWIĘTEJ W INTENCJI RODZIN I OBRONY ŻYCIA POCZĘTEGO Z NARODOWEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU.

Trzeba promować kulturę życia - św. Józefie wspomagaj nas.

Konferencja: Mężczyźni, którzy  prowadzą, służą, chronią i bronią - o zaangażowaniu Rycerzy Kolumba w dzieła wsparcia rodziny i życia ...

Czytaj więcej...

Spotkanie z ks. Biskupem Wiesławem Meringiem

Delegat Stanowy Krzysztof Zuba spotkał się ks. Biskupem Wiesławem Meringiem - Ordynariuszem Diecezji Włocławskiej. W obecności księdza biskupa na ręce Eugeniusza Rakocy Wielkiego Rycerza Rady w Ciechocinku  i Kapelana Rady ks. Prałata Grzegorza Karolaka została wręczona ...

Czytaj więcej...

Spotkanie z Kapelanem Stanowym

Tomasz Wawrzkowicz - były Delegat Stanowy i Krzysztof Zuba - obecny Delegat Stanowy spotkali się z Kapelanem Stanowym Rycerzy Kolumba w Polsce. Wśród wielu omawianych tematów najważniejszymi były odbywające się Dni Formacji "Dekalog w nauczaniu Świetego Jana Pawła II" oraz zbliżająca się Peregrynacja Relikwii Błogosławionego Księdza Michaela McGivneya, która ...

Czytaj więcej...