Lista inicjatyw - propozycje dla Rad lokalnych

Baby Showers 

Sponsorowanie „Pro-life baby shower Rycerzy Kolumba” jest doskonałą metodą by zebrać pieniądze i niezbędne artykuły dla lokalnych organizacji obrony życia, centrów „crisis pregnancy” i schronisk dla kobiet i dzieci. Zorganizujcie imprezę w miejscowej parafii lub centrum komunalnym wzywając uczestników do darowania używanych ubrań dziecięcych lub ciążowych, artykułów potrzebnych do pielęgnacji niemowląt i dla kobiet w ciąży, pieluch, butelek niemowlęcych, odżywek itd.

Poniżej podajemy kroki pomocne przy organizacji imprezy:

Zapytajcie członków, czy nie mają starego łóżeczka dziecinnego w dobrym stanie, czy też przenośnego nieużywanego kojca.

Za zezwoleniem ks. proboszcza umieśćcie łóżeczko, czy kojec w przedsionku kościoła, czy w holu.

Ustalcie odcinek czasu, w którym akcja będzie się odbywać (np. wszystkie weekendy w danym miesiącu) i poproście księdza, by przed, lub po każdej Mszy św. podał informację na temat inicjatywy, lub pozwolił, by uczynił to któryś z funkcjonariuszy rady. Umieśćcie również ogłoszenie w biuletynie parafialnym. W ogłoszeniu poproście wszystkich parafian o darowanie używanych lub nowych ubrań ciążowych i ubranek dla niemowląt, artykułów do pielęgnacji niemowląt, pieluch, butelek niemowlęcych, odżywek itp.

Do zbiórki pieniędzy należy mieć zamykane, bezpieczne pojemniki na gotówkę i czeki.

Pomocna wskazówka: w miejscu zbierania rzeczy od razu umieśćcie kilka estetycznych artykułów dla niemowląt, by było widoczne, jakie artykuły są potrzebne. Umieśćcie napis, by ci, którzy nie widzieli ogłoszenia wiedzieli o co chodzi.

Zbierajcie rzeczy po każdej Mszy w czasie weekendu.

Za zezwoleniem organizacji, na rzecz której przeprowadzacie zbiórkę, wyślijcie fotografię i notkę prasową o zbiórce do lokalnych mediów. Starajcie się unikać upozowanych fotografii, zamiast tego poślijcie zdjęcie zrobione podczas selekcji darów lub zdjęcie jak dary są wykorzystywane.

Dziękujemy Radzie Stanowej z Kansas za propozycję programu.

Lista inicjatyw