Harmonogram działań związanych z organizacją XIII Konwencji

Harmonogram Działań związanych z organizacją Zebrania Rady Stanowej 19-20 maja 2023 w Licheniu

Ustalono harmonogram działań zgodny z Regulaminem Polskiej Rady Stanowej, które zostaną przeprowadzone przed rozpoczęciem XIII Konwencji Stanowej w Licheniu:

 1. Do 31 stycznia 2023 r. Sekretarz Stanowy przekaże Radom Lokalnym formularze (Pakiet Akredytacyjny) oraz Regulamin Rady Stanowej
 2. Rady Lokalne ustanowione przez Radę Najwyższą przed 1 marca 2023 r. będą mogły wysłać Delegatów na XIII Konwencję z prawem do głosowania.
 3. Rady Lokalne ustanowione przez Radę Najwyższą po 1 marca 2023 r. będą mogły wysłać Delegatów na XIII Konwencję bez prawa do głosowania – jako Obserwatorów.
 4. Rady Lokalne mogą zgłaszać udział Księży Kapelanów w Konwencji Stanowej. Koszt uczestnictwa Kapelana w Konwencji Stanowej pokrywa Rada Lokalna.
 5. Rady Lokalne najpóźniej do 28 lutego 2023 r. powinny dokonać wyboru Delegatów i Delegatów Zastępczych na XIII Konwencję Stanową.
 6. Do 15 marca 2023 r. Rada Lokalna, za pośrednictwem panelu Wielkich Rycerzy ( Program ScsTool - Konwencja Stanowa w zakładce Akredytacje) zgłosi wszystkich wybranych Delegatów i Delegatów Zastępczych z Akredytacją na XIII Konwencję. Szczegóły zgłaszania zostaną przekazane razem z Pakietem Akredytacyjnym.
 7. Do 31 marca 2023 r. Rada Lokalna, za pośrednictwem panelu Wielkich Rycerzy (Program ScsTool – Formularze) może zgłosić wybrane, najciekawsze programy realizowane przez Radę w roku bratnim 2022/2023 do Konkursu Stanowych Nagród Programu Działalności w 4 kategoriach: Wiara, Rodzina, Społeczność, Życie (formularz STSP – dla każdego programu oddzielny formularz). W Konkursie może uczestniczyć Rada, która nie ma zaległości w stosunku do Rady Stanowej. Również do 31 marca 2023 r. poprzez ScsTool formularz FAM2, można zgłaszać kandydatury do Konkursu Rodzina Roku.
 8. Przygotowywane są obecnie trzy warianty pakietów dla uczestników Konwencji:
  a) jednodniowy – (bez noclegu) obejmujący udział w sobotnich obradach i posiłek jednodaniowy,
  b) dwudniowy – (piątek - sobota) obejmujący kolację w piątek, nocleg z piątku na sobotę, śniadanie, udział w sobotnich obradach i posiłek jednodaniowy.
  c) trzydniowy – (piątek – sobota - niedziela) obejmujący kolację w piątek, nocleg z piątku na sobotę, śniadanie, udział w sobotnich obradach i posiłek jednodaniowy oraz nocleg z soboty na niedzielę.
  Po uzgodnieniu szczegółów związanych z organizacją i zakwaterowaniem, w panelu Wielkich Rycerzy (Program ScsTool - Konwencja Stanowa w zakładce Uczestnicy) udostępniona zostanie opcja rejestracji uczestników (Delegatów, Obserwatorów, Małżonek i Kapelanów). Ostatnim etapem rejestracji jest dokonanie wpłaty za pośrednictwem PayU. Szczegóły podane zostaną w kolejnym komunikacie.
 9. Do 19 kwietnia 2023 r. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do Przewodniczącego Komitetu ds. Nominacji należy przesyłać formularz nominacyjny kandydata na Funkcjonariusza Stanowego. Rada Lokalna może wysłać list popierający kandydata.
 10. Do 15 kwietnia 2023 r. Funkcjonariusze Stanowi oraz Delegaci Rejonowi prześlą do Delegata Stanowego i Sekretarza Stanowego sprawozdania ze swojej działalności.
 11. Do 1 marca 2023 r. Rady Lokalne i do 15 marca 2023 r. Funkcjonariusze Stanowi powinni zgłaszać Delegatowi Stanowemu Rezolucje, które mają być przyjęte na XIII Konwencji Stanowej. Procedura „Rezolucje” opisująca sposób tworzenia rezolucji i sposób ich procedowania, zostanie przekazana razem z Pakietem Akredytacyjnym. Funkcjonariusze Stanowi do dnia 10.05.2023 r. odbędą spotkanie w sprawie rezolucji.
 12. Rady Lokalne, które nie zapłaciły składek na rzecz Rady Stanowej i Rady Najwyższej nie mają prawa do reprezentacji na zebraniu Rady Stanowej (Art. 57 „Statutu konstytucji i praw”; art. II ust.6 Regulaminu Polskiej Rady Stanowej).
 13. Na stronie internetowej Rady Stanowej zamieszczona zostanie zakładka XIII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Publikowane tam będą wszystkie komunikaty i ważne informacje dotyczące Konwencji Stanowej. Delegatów Rejonowych, Wielkich Rycerzy, Sekretarzy ds. Finansów prosimy o przestrzeganie terminowego przesyłania informacji.
 14. Wszystkie sprawy formalne dotyczące Konwencji będzie można załatwić w panelu Wielkich Rycerzy.

 

MAREK ZIĘTEK

Sekretarz Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce