Peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny

Peregrynacja w Tomaszowie Mazowieckim

Peregrynacja kopii cudownego obrazu Świętej Rodziny rozpoczęła się 12 listopada 2015 roku.

W słowach powitania Delegat Rejonowy brat Tomasz Pawlik podkreślił m. in., że „przybycie obrazu Świętej Rodziny do naszego miasta – to dla naszych rodzin znak, byśmy brali jeszcze większy udział w życiu Kościoła, korzystali z bezmiaru łask, mieli nadzieję w trudnych chwilach naszego wspólnego pielgrzymowania do Domu Ojca”.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił kapelan Rady 15622 ksiądz prałat Edward Wieczorek – proboszcz parafii Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. W swojej homilii podkreślił, że „czas nawiedzenia naszej parafii przez obraz Świętej Rodziny, opromieniony błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka, niech w szczególny sposób przyczyni się do pogłębienia refleksji na temat rodziny, jej istoty i zadań w Bożym zamyśle”.

Po Mszy Świętej Rycerze Kolumba rozdawali okolicznościowe obrazki, przy wspaniałym śpiewie zespołu muzycznego Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii.

Podczas dalszych dni peregrynacji przed obrazem Rycerze Kolumba odmawiali różaniec w intencji rodzin, dzieci i młodzieży oraz osób chorych i cierpiących.
Rodziny naszej parafii, dzieci i młodzież zostały zawierzone opiece Świętej Rodziny.
Przed każdą Mszą Świętą wygłaszano konferencje przygotowane przez Wielkiego Rycerza Rady 15622 w Tomaszowie Mazowieckim brata Andrzeja Raczkowskiego poświęcone rodzinie, roli matki i ojca w życiu rodziny oraz o zagrożeniach współczesnego świata względem rodziny chrześcijańskiej.

Peregrynacja zakończyła się uroczystą Mszą Świętą w dniu 18 listopada 2015 roku, po której obraz został odwieziony przez braci Rycerzy do Ciechocinka.

Andrzej Raczkowski - Wielki Rycerz Rady 15622