Matka Boża w Zaleszanach

Matka Boża w ikonie Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan przebywała w naszej parafii przez dwie doby, które wypełnione były modlitwą i czuwaniem. W czasie peregrynacji odprawionych zostało pięć mszy świętych, a czuwania były rozłożone w ciągu całego dnia, tak aby umożliwić wszystkim modlitwę w intencji prześladowanych. Modliliśmy się rozważając Tajemnice Różańca, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Stacje Drogi Krzyżowej za prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Matka w Nowej Dębie

Po Raniżowie Matka Boża w wizerunku Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan odwiedziła Nową Dębę.

Czytaj więcej...

Matka Boża dotarła do Raniżowa

30 maja 2020 roku Rycerze Kolumba z Rady nr 16038 przy parafii Trójcy Przenajświętszej z Głogowa Młp., przekazali ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan rycerzom z Rady 17471 przy parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie.

Czytaj więcej...

Radomska peregrynacja

Obraz peregrynujący z inicjatywy Rycerzy Kolumba po parafiach, w których funkcjonują rycerskie rady, w dniu 19 października 2019 roku zawitał do parafii Rady 14004 na radomskim Kapturze. W asyście braci rycerzy Obraz został procesyjnie wniesiony do świątyni licznie wypełnionej przez przybyłych parafian i gości. Uroczystości powitania ikony przewodniczył proboszcz tutejszej parafii, Kapelan rady 14004, ks. kan. Wiesław Lenartowicz.

Czytaj więcej...

Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan zakończył pobyt w Diecezji Włocławskiej

Obraz Matki Bożej w niedzielę 29 września 2019 r. został uroczyście powitany przez Radę Rycerzy Kolumba Nr.16014 im. Św. Jana Pawła II w Ciechocinku na Mszy Świętej o godz. 10, sprawowanej przez Ks. Prał. Grzegorza Karolaka, Prepozyta Kolegiaty pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszy Św. Rycerze asystowali przy adoracji Maryi w obrazie, rozdając pamiątkowe obrazki i zbierając datki na prześladowanych chrześcijan w Syrii.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Wysokiego Koła

Rycerze Kolumba z Diecezji radomskiej uczestniczyli w 12. Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Wysokim Kole w dniu 5 października 2019 roku.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Radzie nr 16405

17 sierpnia 2019 roku Bracia Rycerze z Rady 16405 im. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy przejęli od Braci Rycerzy z rady 16412 z Nidzicy peregrynujący Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Obraz MB Wsp. Prześladowanych Chrześcijan przybył do Rady 16766

W sobotę 17 sierpnia 2019 roku Rycerze Kolumba Rady 16766 przyjęli ikonę MB Pocieszycielki Prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Matka w Radzie 15652

W niedzielę 7 lipca 2019 roku, bracia rycerze z Rady Lokalnej nr 15562 włączyli się w światową akcję Peregrynacji Ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan.

Czytaj więcej...

Peregrynacja w Wodzisławiu Śląskim

W sobotę 25 maja 2019 roku w uroczystej procesji Rycerze Kolumba wprowadzili ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan do kaplicy nowo powstałej parafii Św. Wawrzyńca.

Czytaj więcej...